Bilboko Aste Nagusia - KONTZERTUAK-

18 Abu '15 0
aste_goiburu.jpg

2015 urte honetan Bilboko Aste Nagusian izanen diren kontzertuen zerrenda duzue honakoa.

Abuztuaren 22tik 30era aukera ugari izanen da Bilbon zuzeneko emanaldiak ikusteko. Saiatu gara ahal izan ditugu kontzertu eremu guziak batzen orri honetan, naiz eta jakin, oso zaila dela denetara iristea.

Hauek dira, konpartsa eta areto ezberdinek antolaturiko kontzertuak. Azken orduko aldaketak ikusteko, jo gure agenda nagusira edo eragile bakoitzaren facebook eta webgune ezberdinetara.

Bizi jaiak, eta gozatu zuzeneko musikarekin!!!

Igo Bolumena eta Aupa Marijaia!

TXOSNAGUNEA - Euskalgunea

no img

Abuztuak 23 Igandea

The Bon Scoot Band

Abuztuak 25 Asteartea
Bilbomatiks + Patrol Destroyers

Abuztuak 26 Asteazkena
Moonshakers + Memoria de Pez

Abuztuak 27 Osteguna
 Solte + Sutan + Haxotz + ...
 

SATELITE T ARETOA

no img

Abuztuak 22 larunbata

The Allnighters

Abuztuak 27 Osteguna
Sex Museum
 
Abuztuak 28 Ostirala
Nuevo Catecismo Catolico
 
Abuztuak 29 Larunbata
Brighton 64 + Lie Detectors
 
Abuztuak 30 Igandea
Ramonetarrak

7 KATU GAZTETXEA

http://musikazuzenean.com/public/images/zazpikat_aste_nagusia.jpg

Abuztuak 22 Larunbata
Sembrando Kaos + Akerjenbe Sound System

Abuztuak 27 Osteguna
Obsesion Fatal + Vomitando Desperdicios

Abuztuak 28 Ostirala
Muskharia + Pixontxis

Abuztuak 29 Larunbata
Crudobilbao Sound + Eztandub

Abuztuak 30 Igandea
Glotoiari Sua

 

KASKAGORRI

no img

Abuztuak 23 Igandea
La Basu + Anai Arrebak

Abuztuak 24 Astelehena
Los Zopilotes Txirriaos

Abuztuak 25 Asteartea
Skakeitan + Raperos de Emaus & Zero Koma Backing Band

Abuztuak 26 Asteazkena
Bastards of Parade + Kolpatu

Abuztuak 27 Osteguna
Amaia Zubiria

Abuztuak 30 Igandea
3gabe2

ATZEKALDE

no img

Abuztuak 23 igandea

Codigo Habana
(Munduak Jendeak eszenatokia)

Abuztuak 24 Astelehena
Las Tea Party DJ'S
(Kaixo Eszenatokia)

Abuztuak 27 Osteguna
Bad Sound System + Urrats Erromeria
(Kaixo Eszenatokia)

Abuztuak 28 Ostirala
Ke Baina + RadioCrimen + Guda Dantza
(Kaixo Eszenatokia)

Abuztuak 30 Igandea
3Gabe2
 

TINTIGORRI

att_1439673677193_img-20150801-wa0005.jpg

Abuztuak 23 Larunbata
Groove Peppers

Abuztuak 24 Astelehena
Kartzarot + Athletic Gu Gara Jaia

Abuztuak 25 Asteartea
Bolkete + The Blues Bros

Abuztuak 26 Asteartea
Teddy Baxter & Los Jalapeños de la Frontera

Abuztuak 27 Osteguna
Artaburuak

AMBIGU TABERNA

no img

Abuztuak 22 Larunbata
Paniks

Abuztuak 26 Asteazkena
Kloy de Guerrilla

Abuztuak 27 Osteguna
Barman

Abuztuak 28 Ostirala
Lomoken Hoboken

Abuztuak 29 Larunbata
Chiquita y Chatarra

 

BERTAKO POP ROCK ERAKUSKETA

bertako_a3.jpg

Abuztuak 22 Larunbata
Kazam! (Bilbao) + Zazkel (Bilbao)

Abuztuak 23 Igandea
Los Plomos (Bilbao) + Calcetines y Cachetes (Santurtzi)

Abuztuak 24 Astelehena
Pomeray y Los Aparcabicis del Espacio + Sonic Trash (Bilbao)

Abuztuak 25 Asteartea
Moonshakers (Berango) + Adam Giles Levy (Getxo)

Abuztuak 26 Asteazkena
Jardín Infierno (Bilbao) + Highlights (Arrigorriaga)

Abuztuak 27 Osteguna
Kloy De Guerrilla (Bilbao) + Empty Files (Bilbao)

Abuztuak 28 Ostirala
Si Te Cah (Santurtzi) + Neffelim (Bilbao)

Abuztuak 29 Larunbata
Cheel Ghar (Trapaga) + Incursed (Barakaldo)

ROZZALINO RUDE CLUB

no img

Abuztuak 22 Larunbata
LA OTAN + A.K.S.

Abuztuak 23 Igandea
SUBVERSION X + E.R.M.

Abuztuak 24 Astelehena
NO KOMPLY

Abuztuak 24 Astelehena
DESKUADRE + NALGA + A.C.A.B.A.D.A.S

Abuztuak 25 Asteartea
DOWNTOWN BRIGADE + BAXTARDS

Abuztuak 26 Asteazkena
JOSU KRIATURAS omenaldia

Abuztuak 27 Osteguna
ABRA KADAVER

Abuztuak 27 Osteguna
Debut Tiritas

Abuztuak 28 Ostirala
14:00 Unplug and Roll
21:00 Penetracion Sorpresa + Freskor Esskrotal  + Mutantes + Epilepsia

Abuztuak 29 Larunbata
14:00 Blast Wave
21:00 Kaos Koperativ + Malos Tiempos Bastardos

 

KOMANTXE KONPARTSA

antirok.jpg

Abuztuak 23 Domeka
Swingverguenzas + Zarzaparrilla
Akerjenbe Sound Sistem + Buhameak

Abuztuak 24 Astelehena
Jesucrista + Cherry Boppers meets Dr.Baltz + DJ Urko Gonzalez & the funky console

Abuztuak 25 Asteartea
Antifa Rock Gaua 2015
Estricalla + Pottors ta Klitto + Al Infierno en Goitibera

Abuztuak 26 Asteazkena
Brindisinero (Mosto Emausen talde berria) + RAP & R&B Bittersweet Showcase

Abuztuak 27 Osteguna
Novato + Ni Nago + TR Mistery & Kasper backed by DJ Maher

Abuztuak 28 Ostirala
Afu + Enolagay
DJ Swingtecho

KAFE ANTZOKIA

kafe_antzoki_egitaraua.jpg

Abuztuak 22 Larunbata
Rise To Fall + Knives

Abuztuak 25 Asteartea
Fuzz + Inoren Ero Ni

Abuztuak 26 Asteazkena
Los Carniceros del Norte + Toni Metralla y Los Antibalas

Abuztuak 27 Osteguna
Angelus Apatrida + Estampida

Abuztuak 28 Ostirala
El Columpio Asesino + El Inquilino Comunista "plays The Feelies"

Abuztuak 29 Larunbata
Toundra + Tooth

 

EGITARAU OFIZIALA

aste_nagusia_2015_bilbao.jpg

Abuztuak 22 Larunbata
Los Suaves (Abandoibarra)
XXIV Bilbo Reggae Splash: Michael Prophet (Plaza berria)

Abuztuak 23 Igandea
Serafin Zubiri & Banda Munizipala -Nino Bravo Gogoan- (Abandoibarra)
Kayah + Transoriental Orchestra (Plaza berria)

Abuztuak 24 Astelehena
Rafael Amargo (Abandoibarra)
Gabacho Maroconnection (Plaza berria)

Abuztuak 25 Asteartea
Pasión Vega (Abandoibarra)
Barcelona Jazz Orchestra + Gemma Abrie & 'Harlem Swing' (Plaza berria)

Abuztuak 26 Asteazkena
Calum + Radio Máxima FM (Europa Parkea)
Anne Etchegoyen & BOS (Abandoibarra)
Le vent du Nord + Tadusak (Plaza berria)

Abuztuak 27 Osteguna
DVICIO + Efecto Pasillo (Europa Parkea)
Los Secretos (Abandoibarra)
Joe Bataan & Los Fulanos(Plaza berria)

Abuztuak 28 Ostirala
Protocolo KAOSHY/ MEGASTAR FM (Europa Parkea)
Maldita Nerea (Abandoibarra)
Kumpania Algazarra (Plaza berria)

Abuztuak 29 Larunbata
Vendetta + las Tea Party Dj's. (Europa Parkea)
Lory Meyers (Abandoibarra)
Mártires del Compás 'Hola y adiós' (Plaza berria)


KULTURGUNE

no img 
Abuztuak 23 Igandea
Xaiko + Ze Esatek

Abuztuak 24 Astelehena
Pomeray + Gose

Abuztuak 25 Asteartea
Elortegi Anaiak + Habeas Corpus

Abuztuak 26 Asteazkena
Hijos de tu Iglesia (La Polla tributua)
Las Tea Party DJ's

Abuztuak 27 Osteguna
DJ Bull

Abuztuak 30 Igandea
Pikadura (Barricada tributua)

 

PINPILIPAUXA TXOSNA

pipi.jpg

Abuztuak 22 Larunbata
Carlos Areces + Aníbal Gómez DJ´S (Ojete calor)

Abuztuak 23 Igandea
Monoxido

Abuztuak 24 Astelehena
Mamá Ladilla

Abuztuak 25 Asteartea
Chimo Bayo

Abuztuak 26 Asteazkena
Supremme Deluxe

Abuztuak 27 Osteguna
Kika Lorace

Abuztuak 28 Ostirala
Lehian + Las Fellini.

Abuztuak 29 Larunbata
Leticia Sabater

KREMLIN ARETOA

kremlin.jpg

Abuztuak 23 Igandea

Osk1 + Sabio Ausokobeltz + Dj He

Abuztuak 25 Asteartea
La Bandha del Patio + Docle RC Project

Abuztuak 27 Osteguna
Rat-Zinger

Abuztuak 28 Ostirala
Piztiak

Abuztuak 29 Larunbata
Natural Brothers

Abuztuak 30 Igandea
Maiakovski Selecter + Borlirius Boom
 

KARPAGUNEA

https://scontent-mad1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11866485_870192229744524_7640038043996896426_n.jpg?oh=b039227d362b34d87cd667132cd9cccf&oe=56814D0B

Abuztuak 23 Igandea
Havana 537 + Palabras Mayores

Abuztuak 25 Asteartea
DJ Bull

Abuztuak 26 Asteazkena
Zazkel + DJ Erre ta Su

Abuztuak 27 Osteguna
Havana 537 + Norte Apache

Abuztuak 30 Igandea
Rojo Cancionero


SATELITE T ARETOA

no img

Abuztuak 23 Igandea
Akatz + Priscilla Band + Berta BitterSweet

Abuztuak 24 Astelehena
Quaoar + Highlights + Wizard

Abuztuak 25 Asteartea
Joseba B. Lenoir Gang + Eskean Kristö + The Riff Truckers

Abuztuak 26 Asteazkena
Anestesia + Voltaia + Horn of the Rhino

Abuztuak 27 Osteguna
The Tiki Phantoms + Yellow Big Machine + Osso

Abuztuak 28 Ostirala
The Excitements + David Hooper & The Silverbacks

Abuztuak 29 Larunbata
DJ Bull
logo_afitxa.jpg